YANGIN KAPISI

YANGIN KAPISI

Yangın kapılarının üretim amacı insan sağlığını koruyup yangın ve duman gazının etkilerinden izole etmektir. Yangın kapısı insanların kaçışlarını güvenli bir şekilde yapmalarına yardımcı olur.Yangın kapısı insanların kaçışlarını güvenli bir şekilde yapmalarına yardımcı olur. Bina içi kaçış koridorları ve yangın merdivenleri, yangın ve dumandan özenle korunmalıdır. Bu nedenle yangın mühendisliğine ve tüzüklerine uygun yangın merdivenleri oluşturulup ve bu yangın merdivenleri, ısı ve duman geçirmeyen özel yangın kapıları ile korunmalıdır.

Yangın Kapısı : 

Kasa kalınlığı 1.5 mm DKP sac, kanat kalınlığı 1mm DKP sac veya galvaniz sacdan üretilmektedir. Üzerinde Panik bar (push-bar) mevcuttur. Dış saç koruma içinde ısıya dayanımı arttıran ısı bariyeri ise mevcuttur.

Paslanmaz Yangın Kapısı : 

Paslanmaz yangın kapısı paslanmaz levhalardan üretilmektedir. Kasada 1.5 mm, kanatta 1mm dkp sac kullanılmaktadır. Paslanmaz yangın kapısı prestij ve dayanıklılık için tercih edilir.

Sistem Odası Yangın Kapısı : 

Sistem odalarında kullanılmak üzere özel tasarlanmış olan yangın kapısıdır, yangın dayanımının yanı sıra otomasyon sistemlerine uygun aksesuarlarla donatılmıştır. Sistem odası yangın kapıları camlı olabilir.

 

Karar sayısı : 2002/4930 İçişleri Bakanlığı’nın 29/05/2002 tarihli ve 1313 sayılı yazısı üzerine, 7126 sayılı Sivil Savunma Kanunu’nun ek 9 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 12/06/2002 tarihinde kararlaştırılmıştır.

60, 90 ve 120 dakika yangına dayanımlı modelleri vardır.

Projenin durumuna göre Tek ve 2 kanatlı seçilebilir.

Kapı kanadı ve kasası üzerinde yangın esnasında şişen duman contası vardır.

Kapı kasa sac kalınlığı 1,5 mm. dir.

Her kanatta 2 adet menteşe vardır. Biri dikey ayar için vidalı ve rulmanlıdır. Diğeri kapının kapanmasını kolaylaştırmak için yaylıdır.

Epoksi Polyester rın boyalıdır. (Tüketici Ral kodunda seçim yapabilir.)

Kanat kalınlığı 50 mm.dir.

İstenirse dışarıdan kilitli kol takılabilir.

Anti Panik bar sayesinde kolayca çıkışa izin verir.

Elektro mıknatıs sayesinde Yangın alarm sisteminden gelen uyarı sonrası kendiliğinden kapanır.

Gözetleme camı ilave edilebilir.