YÜKLEME KÖRÜĞÜ

YÜKLEME KÖRÜĞÜ

Yükleme ve boşaltma esnasında bina ile tır-kamyon kasaları arasında sızdırmaz bir köprü vazifesini görürler.Böylelikle sıcaklık, nem, toz seviyeleri minimalize olur, sevkiyat bu faktörlerden etkilenmeksizin yükleme alanını güven ile terk
edebilir.

Mekanik Körük

Mekanik Körük, esnek bir tasarıma sahiptir ve tüm ölçülerdeki araçlar için kullanılabilirler. Rampaya yaklaşan araç merkezden sapar ve korunak iskeletine çarparsa, gövde içerisine yerleştirilmiş olan yaylar sayesinde korunak hareketi takip eder ve hiç bir zedelenme olmaz.

Esnekliği, yüksek aşınma ve kopma dayanımı, iyi fiyat/performans oranı ve diğer özelliklerin bir araya gelmesi, yükleme noktalarının çok büyük bir kısmında Mekanik Körük bulunmasının başlıca nedenidir.


Şişme Körük

Şişme Körük, Donmuş gıda sektöründe ürünlerin taşınırken soğuk zincirin korunması son derece önemlidir. Şişme Körükler, sıcaklık kontrolü yapılan işletmelerde yükleme ve boşaltma işlemi sırasında olabilecek ısı kayıplarına karşı iyi derecede sızdırmazlık sağlar. Diğer körüklerden farklı olarak, aracın körüğü itmesi gerekmez. Bu tip körüklerde, körük aracın etrafında şişerek tam bir sızdırmazlık sağlar. Şişme Körükler, neredeyse tüm araç ölçülerine uygundur ve işletmelerin beklentisinden çok daha fazla sızdırmazlık sağlar.